6 běžných věcí, které nečekaně obsahují mrtvá zvířata

Jste vegani? Potom je nám líto, ale nesmíte mít tetování, žvýkat žvýkačky, pít pivo, používat kondomy nebo peníze.

06. - Barva ve vašem tetování je pravděpodobně ze spálených zvířecích kostí




Pokud jste proti zabíjení zvířat, ale zároveň jste si to nechali vytetovat na tělo, abyste o tom dali všem vědět, možná se po přečtení této stránky budete cítit poněkud trapně. Pokud jste si totiž nenechali udělat speciální veganské tetování, je téměř jistota, že inkoust na vaše tetování obsahoval rozdrcené kosti mrtvých zvířat.

To je to, co dělá pořádnou černou černou. Aby toho nebylo málo, jako stabilizátor se častokrát používá zvířecí tuk, zatímco želatina vytvořená ze zvířecích kopyt udržuje inkoust pohromadě.



Některé inkousty používají jako pojivo sekret brouka šelaka, což je sice více veganské, ale možná ještě nechutnější.


Pokračujte na další stránku!



05. - Vaše žvýkačka je plná ovčího tuku




Lanolin je speciální látka, která se používá v řadě kosmetických přípravků. Zároveň je to také žlutá mazlavá látka vylučovaná mazovými žlázami zvířat tvořících vlnu, zejména pak u ovcí. Lanolin se ale nepoužívá jen v kosmetice. Používá se také ve žvýkačkách.

Jinými slovy, jde o ovčí pot. Ovčí pot, který máte ve žvýkačce.



Abyste získali z vlny lanolin, musíte tu
" target="_blank" rel="noopener">vlnu povařit a počkat, až tuk vystoupá ve vodě nahoru. Existují i další metody, například pomocí centrifugy, ale výsledkem je vždycky ovčí tuk, která si dáte do pusy a začnete ho žvýkat.


Pokračujte na další stránku!



04. - Ve vašem pivu, vínu a pomerančovém džusu mohou být potrápené rybičky




Seznamte se s látkou s názvem vyzina. Je to speciální látka získaná ze sušených plovacích měchýřů jeseterovitých ryb. Kde se používá? Většinou při výrobě piva nebo vína při filtrování, aby výsledný produkt vypadal čistější.



Když se smíchá s dalšími ingrediencemi, vyzina zachytává plovoucí částečky a vytvoří z nich kuličku na dně sudu nebo jiné nádoby, odkud se dají lehce odstranit. Tady se můžete podívat kolik českých pivovarů nepoužívá rybí měchýře. Není jich moc. Konkrétně tam teď není uvedený žádný.



Rádi bychom také zmínili pomerančové džusy, které obsahují oblíbené omega-3 kyseliny, ale také sardinky, ančovičky a tilapia ryby.


Pokračujte na další stránku!



03. - Vaše prádlo je plné zvířecího tuku




Můžeme mít něco proti aviváži? Ano, můžeme, protože také obsahuje mrtvá zvířata.

Aviváž funguje tak, že na vaše oblečení dá změkčovací povlak, který způsobuje, že na něm nevzniká statická elektřina a hezky voní. Velmi důležitý komponent v tomto procesu je lůj, který vzniká ze sádla dobytku, ovcí a koní.



Jak neustále používáte při praní aviváž, všechno vaše oblečení se neustále máchá ve zvířecím tuku a je to také důvod, proč je vaše látka tak krásně měkoučká. Co tedy používat místo klasické aviváže, když chcete chránit zvířata?

Očividně ocet.

Pokračujte na další stránku!



02. - Je velice pravděpodobné, že je ve vašich kondomech mléko




Kondomy můžete mít z latexu, polyuretanu nebo z jehněčích vnitřností. Posledně jmenované kondomy asi moc veganů nepoužívá, ale možná byste měli vědět, že ani ty latexové kondomy nejsou úplně pro-vegan.

Většina latexových kondomů totiž obsahuje kasein, což je hlavní protein v kravském mléce. Najdete ho ale také v sýrech, zubní pastě, v lepidlu nebo v barvách. Kasein způsobuje, že je latex poddajnější a příjemnější pro váš penis.



Ačkoli ho tedy nestrkáte do jehněčích střev, máte po pokrytý mlékem z cecku kravičky, které někdo ukradl její dítě.

Pokračujte na další stránku!



01. - Ve spoustě zemí jsou peníze lubrikovány zvířecím tukem




Všechny ty těžce vydělané peníze, které utrácíte za vegan produkty, jsou možná z mrtvých zvířátek. Bankovky spousty zemí na světě totiž obsahují lůj, o kterém jsme si tu už jednou říkali. Má ho například nově pětilibrová bankovka.



Mohou za to polymerové bankovky, které toho mnohem víc vydrží a také se hůře padělají. Které země je používají? Kromě Británie také Kanada, Austrálie, Mexiko, Malajsie, Nigérie, Chile, Vietnam, Thajsko a řada dalších zemí.

Česká republika na polymerové bankovky ještě nedospěla, stejně tak euro, ale je to asi jen otázka času.

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
16805
16214